16 November 2015

Továreň Verrone skupiny FCA bola ocenená zlatou medailou WCM

 

Výrobné prevádzky skupiny FCA dosiahli ďalšieho významného míľnika. Továreň na výrobu prevodoviek vo Verrone v Taliansku dostala zlatú medailu WCM. Cieľom programu WCM (World Class Manufacturing) zavedeného skupinou FCA v globálnom meradle, je eliminovať všetky druhy odpadu v celom procese výroby.

 

Továreň Verrone vyrába prevodovky C635 využívané v rôznych modeloch skupiny FCA, vrátane modelov Jeep® Renegade, Fiat 500X či Alfa Romeo 4C. Prevodovky putujú z Verrone do ostatných tovární skupiny v Európe a ďalších kútov sveta.

 

Program WCM sa týka všetkých približne 600 zamestnancov továrne. Pokrýva všetky oblasti výroby a zahŕňa aktívne riadenie bezpečnosti, ochranu životného prostredia a biodiverzity, správu materiálu (plánovanie, získavanie a spracovanie objednávok zákazníkov) a optimalizáciu vnútorného usporiadania továrne pre celkové zvýšenie flexibility továrne.

 

S ohľadom na úroveň schopností a zapojenia zamestnancov, znížila továreň Verrone svoje výrobné náklady o viac ako 7% ročne. Navyše, od roku 2010 nezaznamenala jediný pracovný úraz a z hľadiska indexu kvality došlo v rovnakom období k zlepšeniu o 73%.

 

Továreň Verrone sa pripája na zoznam tovární FCA, ktoré dostali zlatú medailu WCM. Na tomto zozname sú už továrne Pomigliano (Taliansko), Bursa (Turecko), Tychy (Poľsko) a Bielsko Biala (Poľsko).

 

Londýn, 16. novembra 2015

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Príložit súbor