08 Október 2018

Továreň Melfi sa pripravuje na výrobu nového plug-in hybridného modelu Jeep® Renegade

 

Talianska továreň skupiny FCA v Melfi začala prípravy na výrobu nového plug-in hybridného elektrického modelu Jeep® Renegade, ktorého uvedenie na trh je naplánované na začiatok roka 2020. Renegade PHEV bude vyrábaný spolu s modelmi Jeep® Renegade a Fiat 500X so spaľovacími motormi zo súčasnej produkcie továrne Melfi.

 

Predvýrobná séria Jeep® Renegade PHEV je naplánovaná na rok 2019. Investície do uvedenia novej motorizácie presahujú 200 miliónov eur a zahŕňajú tiež zaškolenie všetkých pracovníkov na novú technológiu. Modernizované budú tiež ďalšie prevádzky podieľajúce sa na výrobe tejto novinky.

 

„V súčasnej dobe sa v talianskej továrni Melfi vyrába viac ako 742 000 modelov Renegade. Továreň Melfi aj model Renegade sú ideálnymi kandidátmi pre zavedenie technológie PHEV, ktorá ďalej posilní ponuku veľmi úspešného radu Renegade", povedal Pietro Gorlier, prevádzkový riaditeľ značky Jeep® pre región EMEA.

 

Na FCA Capital Markets Day 1. júna 2018 bol finančnej komunite predstavený obchodný plán na obdobie 2018-2022, ktorý elektrifikáciu vidí ako jeden z najdôležitejších cieľov novej stratégie. Doterajšie investície viedli k vytvoreniu portfólia technických riešení, ktoré skupine FCA umožnia splniť regulačné predpisy v jednotlivých regiónoch predaja. Súčasne bude táto technológia použitá pre posilnenie silných stránok jednotlivých značiek.

 

Renegade PHEV je ďalším krokom skupiny FCA pri zavádzaní elektrifikácie, ktorý nasleduje po uvedení minivanu Pacifica PHEV a technológie mild-hybrid e-Tporque pre pick-up Ram 1500 zo začiatku tohto roka. Do roku 2022 ponúkne FCA v rôznych globálnych architektúrach celkom 12 elektrických systémov pohonu (BEV, PHEV, full-hybrid a mild-hybrid). Týmito systémami bude vybavených tridsať rôznych modelov.

 

Londýn, 8. októbra 2018

 

 

Táto tlačová správa obsahuje výhľadové vyhlásenia, ktoré sú založené na súčasných očakávaniach a projekciách skupiny týkajúcich sa budúcich výsledkov. Tie sú zo svojej podstaty spojené s rizikami a neistotami a sú závislé na udalostiach a okolnostiach, ktoré v budúcnosti môžu alebo nemusia nastať či existovať. Preto sa na nich nie je možné spoľahnúť. Skutočné výsledky sa môžu významne líšiť od výsledkov vyjadrených v týchto vyhláseniach v dôsledku rôznych faktorov vrátane: nestálosti a zhoršenia kapitálových a finančných trhov, možnosti novej dlhovej krízy v eurozóne, zmien cien komodít, zmien všeobecných ekonomických podmienok, hospodárskeho rastu a ďalších zmien v obchodných podmienkach, ďalej v dôsledku počasia, záplav, zemetrasení alebo iných prírodných katastrof, zmien vo vládnych reguláciách, výrobných problémov, vrátane obmedzenia výrobnej kapacity a ponuky, ako aj radu ďalších neistôt, z ktorých väčšina je mimo kontrolu skupiny FCA.

 

 

 

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor