20 Jún 2018

Nový 2019 Jeep® Renegade

 

  • Nová rodina pohonných jednotiek: lepší výkon a spotreba paliva

Nový Jeep® Renegade modelového roka 2019 je prvým vozidlom využívajúcim inovatívne zážihové preplňované motory, ktoré minimalizujú spotrebu paliva a súčasne zabezpečujú špičkový výkon, a to tak na vozovke, ako aj v teréne. K dispozícii sú dve zážihové motorizácie: 1.0 s výkonom 120 k a 1.3 s výkonmi 150 a 180 k. Ponuku motorizácií dopĺňajú dieselové preplňované motory MultiJet s technológiou SCR (selektívna katalytická redukcia) o objemoch 1.6 l s výkonom 120 k a 2.0 l vo výkonových verziách 140 a 170 k.

  • Jedinečný a originálny dizajn

Štýl nového SUV značky Jeep® je moderný a využíva ikonické štylistické prvky značky. Nielenže dokonale vyjadruje skvelé offroadové schopnosti modelu Renegade, ale súčasne odráža aj jeho mestskú a lifestylovú povahu. Medzi nové prvky exteriéru patria plne LED svetlomety a nové 19palcové kolesá. Priestranná kabína sa potom vyznačuje väčšou funkčnosťou a komfortom.

  • Pre milovníkov dobrodružstva v teréne

Legendárne schopnosti Jeep® v teréne vychádzajú z dvoch pokročilých systémov pohonu všetkých kolies, Jeep® Active Drive a Jeep® Active Drive Low, ktoré poskytujú prvotriedny výkon vo všetkých podmienkach.

  • Pre milovníkov mestského dobrodružstva

Nový Renegade ponúka štvrtú generáciu infotelematického systému UconnectTM s 5-, 7- alebo 8,4palcovou obrazovkou s vysokým rozlíšením a funkciami Apple CarPlay a Android AutoTM (dostupná na vybraných trhoch), ktoré užívateľom umožňujú nepretržité a bezpečné pripojenie.

  • Kompletná paleta bezpečnostných prvkov

Najmodernejšie prvky bezpečnosti zahŕňajú v štandarde celého radu systém sledovania jazdných pruhov Plus, inteligentný asistent rýchlosti s rozpoznávaním dopravného značenia a systém varovania pred čelným nárazom Plus s aktívnym núdzovým brzdením, ktorý je štandardom modelu Limited.

  • V showroomoch značky Jeep® v celej Európe už v septembri.

 

Jeep® Renegade, ktorý bol na trh uvedený v roku 2014 rozšíril modelovú ponuku Jeep® o nový segment tzv. B-SUV. Renegade bol prvým SUV značky Jeep® vyrábaným v Taliansku, konkrétne v továrni Melfi SATA. V tomto preplnenom segmente si veľmi rýchlo získal prestížne postavenie a stal sa favoritom mnohých zákazníkov hľadajúcich SUV, ktoré by kombinovalo bezkonkurenčné schopnosti v teréne a rozmery a štýl, ktoré sú ideálne pre mestský životný štýl. Jeep® Renegade je stelesnením všetkých týchto vlastností, ktoré vyjadruje prostredníctvom nezameniteľného dizajnu Jeep®. Ten zahŕňa napríklad kultovú sedemotvorovú masku chladiča a lichobežníkové blatníky kolies. Dizajn nového modelu ale zo všetkého najviac vyjadruje silu a robustnosť. Modelom Renegade vstúpila značka Jeep® do segmentu, ktorý doteraz zanedbávala. Teraz svojou ponukou pokrýva všetky segmenty SUV, čo znamená, že zákazníkom umožňuje nájsť model, ktorý najlepšie zodpovedá ich individuálnym potrebám, a to bez nutnosti robiť akékoľvek kompromisy.

 

Teraz prichádza na trh Jeep® Renegade v modernizovanej podobe. Novinka si však zachováva všetky silné stránky, ktoré stoja za úspechom radu Renegade a v segmente plnom crossoverov doslova zmenili pravidlá hry. Tento model výraznou mierou prispel k tomu, že značka Jeep® dosiahla na európskom trhu rekordných predajných výsledkov. Nový model ponúka komplexnejšiu bezpečnostnú výbavu a najmodernejšie infotelematické systémy. V duchu filozofie značky Jeep® model Renegade prekračuje zaužívané hranice. Nové motorizácie boli navrhnuté tak, aby poskytli ešte lepšiu spotrebu paliva a zároveň vynikajúce výkonové parametre, a to tak na vozovke, ako aj v teréne. Premiéru majú u radu Renegade tri- a štvorvalcové zážihové preplňované motory. Ide o agregát so zdvihovým objemom 1.0 l s výkonom 120 k a krútiacim momentom 190 Nm a 1.3 litra s výkonom 150 alebo 180 k s krútiacim momentom 270 Nm. Ponuka motorov zahŕňa tiež prepracované preplňované dieselové motory 1.6 a 2.0 MultiJet II s technológiou SCR (selektívna katalytická redukcia). Všetky pohonné jednotky spĺňajú emisnú normu Euro 6/D. Kombinovateľné sú so šesťstupňovou manuálnou, dvojspojkovou automatizovanou (DDCT - Dual Dry Clutch Transmission) alebo deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Spoločným menovateľom všetkých riešení prevodového ústrojenstva je hladká a veľmi komfortná jazda.

 

Nový Reenegade sa môže pochváliť výraznejším vzhľadom, ktorý zahŕňa prepracovanú prednú časť a nezameniteľné štylistické prvky značky Jeep®, ktoré odkazujú na bohatú históriu. Osobité a ikonické tvary nového modelu Jeep® Renegade zahŕňajú kruhové svetlomety a lichobežníkové blatníky kolies, čo predstavuje zrejmé štylistické prepojenie modelového roka 2019 s úplne novým radom Wrangler. To všetko pri zachovaní mestského a offroadového štýlu radu Renegade. Offroadové schopnosti sú najlepšie v triede a pre konkurenciu sú doslova meradlom. Nový Renegade je k dispozícii s pohonom predných alebo všetkých kolies, pričom v druhom prípade sú na výber dva typy pohonu, ďalej odpojiteľný pohon zadnej nápravy, systém kontroly trakcie Selec-Terrain a asistenčné systémy Hill Start Assist a Hill Descent Control. Ultimatívne schopnosti v teréne zabezpečuje stupeň výbavy Trailhawk, ktorý bol navrhnutý priamo pre jazdu v ťažkom teréne, a je tak nabitý radom špecifických štylistických aj technických prvkov.

 

Predaj modelu Jeep® Renegade modelového roka 2019 bude v Európe započatý v septembri tohto roka. Kompletnú ponuku budú tvoriť štyri stupne výbavy - Sport, Longitude, Limited a Trailhawk -, nový rad motorov zahŕňajúci dva zážihové motory MultiAir III a dva dieselové preplňované motory MultiJet II, pohon predných kolies alebo pohon všetkých štyroch kolies a tri prevodovky (šesťstupňová manuálna, dvojspojková automatizovaná DDCT a deväťstupňová automatická). V krajinách mimo Európu (Rusko, Blízky východ a Afrika) sa nový Renegade objaví koncom tohto roka.

 

Trh a úspech modelu Renegade

Jeep® Renegade bol prvým vozidlom skupiny Fiat Chrysler Automobiles navrhnutým v spolupráci talianskych a amerických dizajnérov a konštruktérov a bol tiež prvým modelom v histórii značky vyrábaným v Taliansku, konkrétne v továrni Melfi SATA (oblasť Basilicata). Jedná sa o prvý Jeep® kombinujúci dizajn, funkčnosť a offroadové znalosti americkej značky, ktorá je 75 rokov synonymom slobody, dobrodružstva a jazdy v teréne, so štýlom a jazdnou dynamikou, ktoré vždy charakterizovali talianske vozidlá. Renegade bol takisto prvým globálnym modelom značky vyrábaným na troch kontinentoch. Jeho výroba prebieha okrem Európy aj v čínskej továrni GAC FCA v Guangzhou a brazílskej továrni Pernambuco.

 

S viac ako 73 200 registráciami v roku 2017 bol Renegade najpredávanejším SUV značky Jeep® v Európe a aj na mnohých hlavných trhoch starého kontinentu vrátane Talianska, Francúzska, Španielska, Nemecka a Veľkej Británie.

V apríli 2018 bol Renegade najlepšie predávaným modelom značky Jeep® na európskom trhu s podielom o 3,3 percenta vyšším než v rovnakom mesiaci roku 2017. Vodcovskú úlohu modelu Renegade potvrdzuje aj porovnanie predajov za prvé štyri mesiace roka, a to tak v Európe ako celku, ako aj na hlavných trhoch Európy.

 

Zlepšenie úspešnej rovnice vysoko uznávaného produktu je vždy neľahkou úlohou. Nový Jeep® Renegade modelového roka 2019 však ponúka prepracovaný štýl s plne LED svetlometmi, nový rad motorizácií, ktorý vznikol pre európsky trh a tiež komplexnejšiu bezpečnostnú výbavu a pokročilé infotelematické funkcie.

 

Toto jedinečné SUV a úplne originálny model značky Jeep® vstupuje na preplnený trh s ešte väčšou osobitosťou a svoju dvojitú povahu podčiarkuje prostredníctvom série originálnych prvkov. Renegade je vozidlom určeným pre krátke cesty v meste, za čo vďačí svojej agilite a ovládateľnosti, ale je tiež ideálnym SUV pre objavovanie nových ciest, čo je výsledkom vynikajúcich offroadových schopností.

 

Nový rad zážihových preplňovaných motorov

U nového modelu Renegade sa prvýkrát predstavujú nové zážihové preplňované motory. Vychádzajú z modulárnej koncepcie a sú k dispozícii v dvoch konfiguráciách, ako litrový trojvalec s výkonom 120 k a krútiacim momentom 190 Nm v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a štvorvalec 1.3 l s výkonom 150 k v kombinácii s dvojspojkovou automatizovanou prevodovkou DDCT - v oboch prípadoch s pohonom predných kolies. Živý preplňovaný motor 1.3 s výkonom 180 k je spojený s deväťstupňovou automatickou prevodovkou s meničom momentu a pohonom všetkých kolies. Najvyšší krútiaci moment u oboch verzií motora 1.3 je zhodných 270 Nm.

Nové zážihové motory spĺňajú emisnú normu Euro 6/D a využívajú filter častíc GPF (Gasoline Particulate Filter).

Nová rodina zážihových preplňovaných motorov bola vyvinutá skupinou FCA s cieľom ponúknuť rad zážihových motorov sledujúcich koncepciu downsizingu, ktoré by boli charakteristické dobrou spotrebou paliva a súčasne vysokým výkonom vhodným pre najrôznejšie aplikácie. Koncepcia nových motorov sleduje účinnosť, modularitu a vysoký stupeň štandardizácie v zmysle komponentov a výrobného procesu, a tiež flexibilitu a potenciál ďalšieho vývoja.

 

Nové motory sú z dôvodu dosiahnutia nízkej hmotnosti celohliníkové (hmotnosť začína na 93 kilogramoch). Kľuková skriňa vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Teksid je vyrobená z hliníkovej zliatiny vyrobenej vysokotlakovým liatím. Liatinové vložky valcov sú použité z dôvodu zvýšenia odolnosti celej konštrukcie. Sú 1,8 mm hrubé a potiahnuté z vonkajšej časti hliníkovou vrstvou, ktorá vytvára metalurgickú väzbu medzi vložkou a blokom. Po štúdiu rôznych konštrukcií kľukových skrini bola vybraná architektúra s lôžkom, pretože ponúka najlepšiu rovnováhu medzi hlukom, vibráciami, hmotnosťou a výkonom.

 

V záujme zvyšovania účinnosti a zabezpečenia lepšieho výkonu a spotreby paliva než u predchádzajúcich agregátov majú nové motory vŕtanie 70 mm s pomerom zdvihu k vŕtaniu 1,24 a 10milimetrové presadenie kľuky. To vytvára veľmi kompaktný spaľovací priestor v zmysle tepelnej účinnosti. Architektúra ojníc s vylepšenou mechanickou účinnosťou vedie k minimalizácii trenia. Tento inovatívny spaľovací modul s objemom jednej valcovej jednotky 0,33 litra zahŕňajú všetky troj- aj štvorvalcové preplňované motory.

 

Hlava valcov využíva štvorventilovú techniku ​​s jedným vačkovým hriadeľom. Kompaktná konštrukcia spaľovacej komory a vysokotlakové sacie potrubie zabezpečujú optimálnu turbulenciu vzduchu a krátky čas horenia s pravidelným šírením plameňa, čo vo svojom dôsledku znamená vysokú tepelnú účinnosť a kontrolu klepania. Vysokú konštrukčnú úroveň nových pohonných jednotiek demonštruje rad inovatívnych technických prvkov, akými sú priame vstrekovanie paliva pre maximalizáciu objemovej účinnosti a turbodúchadlo s nízkou zotrvačnosťou riadené elektronickým obtokovým ventilom v kombinácii s vodou chladeným kompresorom v sacom potrubí pre zabezpečenie rýchlej prechodovej odozvy.

 

U nových zážihových preplňovaných motorov sa predstavuje tretia generácia exkluzívnej technológie MultiAir, ktorá zlepšuje účinnosť spaľovania nastavovaním zdvihu a časovania ventilov. Posledná vývojová verzia technológie MultiAir III ďalej zlepšuje nezávislé otvorenie a zatvorenie sacieho ventilu. Zavedením špecifických profilov sacích a výfukových vačiek sa zlepšila účinnosť v nízkej záťaži, pretože dochádza k lepšej recirkulácii výfukových plynov vplyvom skoršieho otvorenia sacích ventilov, a tiež vo vysokej záťaži, kedy dochádza k oneskoreniu pri zatváraní sacích ventilov. Inými slovami, technológia MultiAir III dokáže znížiť skutočný kompresný pomer, kontrolovať klepanie a podstatne zlepšiť spotrebu paliva, a to aj vo chvíľach, kedy motor poskytuje vysoký výkon.

Nové preplňované motory boli odladené pri viac ako 75 000 hodinách virtuálnych testov, 60 000 hodinách na testovacej stolici a pri piatich miliónoch kilometroch najazdených po celom svete, a to tak na vozovke, ako aj v teréne. Cieľom bolo preveriť robustnosť a spoľahlivosť.

 

Nový Renegade je prvým modelom skupiny, ktorý dostal nový rad inovatívnych zážihových preplňovaných motorov. Tieto motory boli navrhnuté tak, aby ponúkli potešenie z jazdy, na aké sú zákazníci značky Jeep® zvyknutí. Súčasne sú schopné ušetriť v porovnaní s predchádzajúcimi pohonnými jednotkami radu až 20 percent paliva a poskytnúť väčší jazdný komfort.

 

Dva výkonné dieselové preplňované motory 1.6 a 2.0 MultiJet II s technológiou Stop&Start

Nový Jeep® Renegade modelového roku 2019 môže byť vybavený aj dieselovými preplňovanými motormi, a to s objemom 1.6 alebo 2.0 litre. Oba motory využívajú druhú generáciu technológie MultiJet vyvinutú a patentovanú skupinou FCA. K dispozícii sú dva zdvihové objemy a tri výkonové úrovne. Motor 1.6 s výkonom 120 k je spojený s automatizovanou dvojspojkovou prevodovkou DDCT, dvojliter potom poskytuje 140 a 170 k a je spojený s manuálnou šesťstupňovou alebo automatickou deväťstupňovou prevodovkou.

Pre maximalizáciu účinnosti úpravy výfukových plynov využívajú obidva motory filter so selektívnou katalytickou redukciou SCR umiestnený pred filter pevných častíc. Cieľom je:

- zníženie NOx prostredníctvom vstrekovania AdBlue (najprv sa mieša s výfukovými plynmi a potom vplyvom tepla rozkladá na čpavok a oxid uhličitý),

- zníženie pevných častíc pomocou riadenej regenerácie.

Krivky výkonu a krútiaceho momentu dokazujú výnimočnosť rodiny MultiJet II, ktorá tradične ponúka vysoké výkony a účinnosť.

 

Nekompromisný štýl

Nový Renegade modelového roka 2019 využíva nový dizajn prednej časti s modernejším vzhľadom. Tá obsahuje novú prepracovanú 7otvorovú masku chladiča Jeep®, ktorá je veľmi podobná tej v modeli Wrangler, ďalej nové svetlomety a hmlové svetlá. Strešné lyžiny sú u modelov Longitude, Limited a Trailhawk vyvedené v čiernom odtieni.

 

Medzi kľúčové prvky nového modelu patria nové svetlomety s plne LED svetlami denného svietenia, diaľkovými svetlami, stretávacími svetlami a hmlovými svetlami (voliteľne u modelov Limited a Trailhawk), ktoré zlepšujú účinnosť a samozrejme tiež bezpečnosť. Vďaka novým predným svetlometom sa viditeľnosť zlepšila o 50 % v porovnaní s halogénovými svetlami a jas sa zlepšil o 20% proti xenónovým svetlometom. Zlepšuje sa aj vnímanie hĺbky a priečny rozptyl svetla. Tieto zmeny prinášajú osobitý a moderný vzhľad prednej časti, ktorý je v súlade s typickým štýlom značky Jeep®. LED technológia je použitá aj u koncových svetiel, k dispozícii je pre modely Limited a Trailhawk. Rámčeky koncových svetiel sú kľúčovým štylistickým prvkom zadnej časti vozidla a využívajú vzor X inšpirovaný modelom Wrangler. Ide o ďalší nezameniteľný štylistický prvok značky, ktorý má svoj pôvod vo vojenských kanistroch a ktorý definuje osobitosť oboch modelov.

 

Vonkajší vzhľad dopĺňajú nové kolesá, ktoré modelu Renegade pridávajú na exkluzivite a prispievajú k rozsiahlym možnostiam personalizácie zo strany zákazníka. Nový modelový rok ponúka sedem rôznych variantov kolies vrátane 16-, 17-, 18- a úplne novo 19palcových. Posledný rozmer je ponúkaný exkluzívne pre výbavu Limited. Všetky kolesá sa potom vyznačujú špeciálnou úpravou.

 

Výsledkom je automobil, ktorý je inšpirovaný dizajnom modelu Jeep® Wrangler a zdieľa s ním rad štylistických riešení. Renegade sa tak môže pochváliť ešte výraznejším a modernejším štýlom, ktorý je však stále v súlade s tradíciami značky Jeep®. Exteriér vozidla si zachováva funkčnosť, ktorá bola jeho typickým rysom už od uvedenia na trh, a tiež robustnú konštrukciu. K dispozícii sú dva systémy otvárania strechy, ktoré zákazníkom poskytujú pocit slobody a voľnosti, čo je ďalší prvok spoločný s modelom Wrangler. Jedná sa o veľkú dvojdielnu panoramatickú strechu s posuvným preskleným dielom a exkluzívnu strechu MySky, ktorú tvoria dva ľahké panely, ktoré môžu byť ľahko odstránené a uložené do batožinového priestoru.

 

Interiér: pozornosť venovaná detailom, priestrannosť a funkčnosť

Interiéry majú originálny a moderný vzhľad v súlade s DNA značky Jeep®. Priestor pre cestujúcich je charakteristický extrémnou pozornosťou venovanou detailom, inovatívnymi farebnými kombináciami, kvalitnými materiálmi, technicky vysoko vyspelou výbavou a praktickými a funkčnými úložnými priestormi.

 

Od svojho uvedenia na trh sa Renegade vymyká svojou praktickosťou. Tá bola ďalej vylepšená o novú stredovú konzolu, ktorá teraz zahŕňa držiak chytrého telefónu, nové držiaky nápojov a ďalšie úložné priestory, vrátane vrecka na iPod Mini alebo iné malé zariadenia či príslušenstvo. Nová je tiež pozícia USB vstupu (teraz umiestnený v zadnej časti stredovej lakťovej opierky pre jednoduchší prístup cestujúcimi sediacimi vzadu). Tento prvok je štandardom od stupňa výbavy Longitude. Teraz interiér modelu Renegade ponúka o 1,2 litra viac úložných priestorov.

Pokiaľ ide o priestrannosť interiéru, Renegade je na vrchole svojej kategórie a odlišuje sa aj v zmysle výšky a šírky sedadiel.

 

Renegade ponúka tiež niekoľko možností personalizácie vďaka rôznym konfiguráciám u jednotlivých stupňov výbavy. To zákazníkom dovoľuje zvoliť výbavu, ktorá je najbližšie k ich potrebám, či už je to čierne čalúnenie Trespass alebo čalúnenie Polar Plunge. To druhé je napríklad u výbavy Limited ponúkané v koženej kombinácii sivá Sky a čierna s prešívaním v odtieni sivá Sky. Ďalšie vylepšenia zahŕňajú prepracované rámčeky rádia, výduchov ventilácie, stredového tunela a reproduktorov. V interiéri nájdeme aj niektoré detaily zdieľané s modelom Wrangler, ide napríklad o prístrojový panel s lichobežníkovými detailmi.

 

Legendárne schopnosti Jeep® v teréne

Nový Jeep® Renegade je k dispozícii v dvoch konfiguráciách, s pohonom dvoch alebo všetkých štyroch kolies. Legendárne schopnosti Jeep® v teréne zaručuje dvojica pokročilých systémov pohonu všetkých kolies, Jeep® Active Drive a Jeep® Active Drive Low, ktoré ponúkajú prvotriedny výkon za všetkých podmienok. Súčasťou je aj kontrola trakcie Jeep® Selec-Terrain so štyrmi režimami jazdy pre optimálnu odozvy na všetkých typoch povrchov (Auto, predvolený režim s odpojiteľným pohonom zadnej nápravy; Snow, režim 4x4 kalibrovaný pre redukciu nedotáčavosti; Sand a Mud, režimy 4x4 pre maximalizáciu trakcie v nízkych rýchlostiach podporujúce ďalšie preklzávanie kolies).

 

Jeep® Active Drive

Jeep® Active Drive je plne automatický systém, ktorý zaisťuje hladké prepínanie medzi pohonom všetkých a dvoch kolies, a to pri akejkoľvek rýchlosti. Cieľom je minimalizovať trecie straty vo chvíľach, kedy nie je pohon 4x4 potrebný, čo vedie k priaznivejšej spotrebe paliva. Systém nevyžaduje žiadny zásah vodiča a pri dynamickej jazde poskytuje korekciu nedotáčavého alebo pretáčavého správania. Jeep® Active Drive je schopný preniesť až 2000 Nm krútiaceho momentu na zadné kolesá, vďaka čomu umožňuje optimálnu priľnavosť v podmienkach extrémne nízkej trakcie. Variabilná mokrá spojka umiestnená v module pohonu zadných kolies využíva značkou Jeep® patentovaný algoritmus, ktorý poskytuje vždy správne množstvo krútiaceho momentu v daných jazdných podmienkach vrátane povrchov s nízkou priľnavosťou, agresívnych rozjazdov či dynamickej jazdy.

 

Jeep® Active Drive Low

Jeep® Active Drive Low zahŕňa systém Jeep® Active Drive, ku ktorému pridáva plazivý prevodový pomer 20: 1 pre jedinečný výkon 4x4. Systém v spolupráci s dieselovým preplňovaným motorom 2.0 MultiJet a deväťstupňovou automatickou prevodovkou zaručuje najlepší offroadový výkon v extrémnych podmienkach v danej kategórii. Systém Jeep® Active Drive Low pridáva k systému Selec-Terrain tiež funkciu Hill-Descent Control pre kontrolované schádzanie prudkých svahov.

 

Hill-Descent Control (HDC) umožňuje postupné, kontrolované schádzanie prudkých svahov na zlom alebo klzkom povrchu, bez toho, aby vodič musel použiť brzdový pedál. Počas svojej činnosti vozidlo schádza prudký svah za využitia systému ABS, ktorý kontroluje rýchlosť otáčania jednotlivých kolies a zaručuje optimálnu hybnosť.

 

Trailhawk

Vďaka nezávislému zaveseniu kolies je verzia Trailhawk schopná zaistiť maximálny výkyv náprav až 205 mm a svetlú výšku 210 mm. Jeep® Renegade Trailhawk je meradlom segmentu a ponúka prvotriedne schopnosti 4x4. V tejto verzii obsahuje kontrola trakcie Selec-Terrain funkciu Rock, ktorá maximalizuje trakciu a zlepšuje priľnavosť na veľmi zlom povrchu.  

 

Konektivita a infotelematika

V závislosti na stupni výbavy môže byť nový Jeep® Renegade vybavený infotelematickým systémom UconnectTM 5", UconnectTM 7" alebo UconnectTM 8.4 NAV. Tieto systémy zahŕňajú dotykovú obrazovku a ľahko využiteľné funkcie. Typickým rysom novej generácie je výkonnejší procesor, ktorý poskytuje rýchlejšiu odozvu. Systém dovoľuje užívateľovi obsluhovať klimatizáciu, audio-systém a rad ďalších funkcií priamo z displeja UconnectTM, čo vedie k väčšej bezpečnosti jazdy.

 

Systémy UconnectTM 7" alebo 8.4" NAV využívajú kapacitnú plnofarebnú dotykovú obrazovku s vysokým rozlíšením. Toto mimoriadne užívateľsky ústretové rozhranie ponúka možnosť ovládania prstami ako u tabletu vrátane personalizovateľného menu s ovládaním Drag and Drop. Funkcie systému UconnectTM zahŕňajú hands-free volanie, navigáciu a prevod textu na reč pre bezpečnú, komfortnú jazdu s nepretržitým pripojením. Vstavané rádio umožňuje streamovanie hudby z internetu prostredníctvom rozhrania Bluetooth alebo z kompatibilných plug-in prenosných zariadení pripojených k vstupu AUX alebo USB. Navigácia UconnectTM s detailnými smerovými inštrukciami je štandardom verzie Uconnect 8.4" NAV a ponúka hlasové zadávanie cieľovej destinácie a započatie navigovania.

 

Apple CarPlay a Android AutoTM

Systémy UconnectTM 7" a 8.4" NAV v novom modeli Renegade teraz zahŕňajú funkciu Apple CarPlay, najchytrejší a najbezpečnejší spôsob použitia iPhonu vo vozidle.

Infotelematický systém je tiež kompatibilný s Android AutoTM, funkciou, ktorá prináša najobľúbenejšie aplikácie Google na obrazovku tohto SUV Jeep®.

Apple CarPlay zobrazuje smerové inštrukcie optimalizované podľa dopravnej situácie a umožňuje tiež telefonovanie, otváranie textových správ a prehrávanie hudby, bez akéhokoľvek zníženia pozornosti vodiča. Android AutoTM dovoľuje užívateľom pokračovať v používaní aplikácií Google vo vozidle, a to vďaka zrkadleniu aplikácií a služieb mobilného telefónu na displeji vozidla. Funkcia bola navrhnutá tak, aby poskytovala informácie, a pritom urobila jazdu jednoduchšou a bezpečnejšou. Vodič môže používať Google MapsTM pre získavanie smerových inštrukcií, ľahko pristupovať k hudbe, multimediálnemu obsahu a textovým aplikáciám.

Aplikácia Waze pre Android Auto dovoľuje užívateľovi užiť si funkcie komunity priamo na centrálnej obrazovke vozidla. Jednoduchá a bezprostredné interakcia s ostatnými zariadeniami zaisťuje pohodlie pri zachovaní rovnakého operačného systému vo vozidle, čo znamená bezpečné a jednoduché pripojenie, ktoré sa premieňa do väčšej kvality života na palube a lepšej ergonómie.

 

Android AutoTM a Google Maps sú ochrannými známkami spoločnosti Google LLC.

 

Služby Jeep® UconnectTM LIVE k dispozícii u všetkých systémov UconnectTM

Trojica systémov - UconnectTM 5", UconnectTM 7" a UconnectTM 8.4" NAV - ponúka zákazníkom služby UconnectTM LIVE, ktoré umožňujú sledovanie celého radu aplikácií na displeji systému UconnectTM po pripojení chytrého telefónu k vozidlu. Aplikáciu UconnectTM LIVE je možné stiahnuť z App Store alebo Google Play a inštalovať do chytrého telefónu.

 

So službami UconnectTM LIVE a používaním dotykovej obrazovky sa užívatelia môžu pripojiť k TuneIn, internetovému rádiu s viac ako 100 000 stanicami z celého sveta, internetovej hudobnej platforme Deezer obsahujúcej cez 35 miliónov skladieb, portálu Reuters pre získavanie najnovších správ z celého sveta a sociálnym sieťam Facebook , Facebook CheckIn a Twitter pre kontakt s priateľmi. Aplikácia UconnectTM LIVE môže byť použitá aj pre prístup k my: Car, službe, ktorá ponúka funkcie v reálnom čase, ako napríklad pripomenutie servisnej prehliadky, a elektronickú užívateľskú príručku pre informácie o údržbe.

 

Jeep® Skills, exkluzívna aplikácia pre meranie offroadového výkonu v reálnom čase

Pre zákazníkov, ktorí chcú zlepšiť svoj výkon v teréne a prežiť dobrodružstvo v skutočnom duchu Jeep® môže byť systém UconnectTM 8.4" NAV vybavený funkciou Jeep® Skills. Táto mimoriadne užívateľsky prívetivá aplikácia poskytuje špecifické ukazovatele dovoľujúce vodičovi sledovať svoj offroadový výkon.

 

S aplikáciou Jeep® Skills môžu zákazníci objaviť offroadový potenciál nového modelu Jeep® Renegade a rozvinúť jeho schopnosť naplno. Jeep® Skills nepretržite informuje vodiča o najrôznejších systémoch vozidla pre jazdu v teréne a poskytuje praktickú spätnú väzbu, to všetko na 8,4palcovej dotykovej obrazovke. Jedná sa o sadu špecifických parametrov, akými sú trakcia, ťah, rozteč, tlak a nadmorská výška v reálnom čase.

 

Pristupovať je možné aj k ďalším užitočným informáciám, ako sú tlak oleja, uhol natočenia volantu, preťaženie G, tlak na pedál plynu a brzdy, zrýchlenie z 0 na 50 km/h a z 0 na 100 km/h, brzdná dráha a rýchlosť.

 

Vodiči si môžu zvoliť cestu a dozvedieť sa viac o jej parametroch a svoje obľúbené trasy zdieľať s celou komunitou Jeep® a užívateľmi Jeep® Skills. Podľa jazdného výkonu a dosiahnutých cieľov na vybraných trasách môžu vodiči získavať odznaky, ktoré sa líšia podľa obtiažnosti, resp. dosiahnutého výkonu. Všetky dosiahnuté odznaky sa ukladajú na špeciálnu stránku, ktorá tak predstavuje akúsi virtuálnu vitrínu.

 

Bezpečnostné prvky na najvyššej úrovni

Nový Jeep® Renegade bol navrhnutý tak, aby zabezpečil najvyššiu možnú ochranu cestujúcich, a to prostredníctvom série najmodernejších bezpečnostných systémov, ktoré sú dodávané štandardne alebo voliteľne. Nechýba tu šesť štandardných airbagov a ESP (elektronická kontrola stability) s funkciou elektronickej kontroly proti prevráteniu ERM.

Modelový rok 2019 rozširuje pôvodnú ponuku radu o nové prvky bezpečnosti, a to so zrejmým cieľom ponúknuť ešte väčšiu ochranu a jazdné pohodlie. Štandardom celého radu je teraz systém sledovania jazdných pruhov Plus a inteligentný asistent rýchlosti s funkciou rozpoznávania dopravného značenia.

 

Sledovanie jazdných pruhov Plus využíva video-snímač pre určenie pozície vozidla na vozovke. V prípade neúmyselného opúšťania jazdného pruhu, ktoré systém odhalí podľa toho, že vozidlo prechádza deliacu čiaru na vozovke bez použitia smerových svetiel, začne korekciu pre navrátenie vozidlá späť do pôvodného jazdného pruhu.

 

Nový systém rozpoznávania dopravných značiek TSR je schopný rozpoznať dopravné značenie vrátane rýchlostného obmedzenia a upozorniť vodiča prostredníctvom výstrahy zobrazenej na prístrojovom paneli. V kombinácii so systémom inteligentného asistenta rýchlosti (možno ho ovládať pomocou ovládačov na volante) je možné nastaviť limity, ktoré predtým systém identifikoval. Vodič však tieto upozornenia môže ignorovať a odmietnuť obmedzenia rýchlosti dané dopravnou značkou.

 

Prepracovaný automatický parkovací asistent - Parksense® (k dispozícii po uvedení na trh) zjednodušuje manévrovanie do a teraz tiež z parkovacieho miesta. Automatické riadenie je teraz vykonávané za pomoci snímačov a kamier, ktoré zahŕňajú funkciu detekcie bočných prekážok.

 

Pre zaistenie väčšieho komfortu a poskytnutie funkčnosti typickej pre model Renegade prichádza novinka s aktualizovaným paketom Funkčnosť, ktorý teraz zahŕňa elektrické sklopenie vonkajších spätných zrkadiel po zamknutí vozidla a elektrické ovládanie okien pomocou diaľkového ovládača. Všetky okná je možné otvoriť a zatvoriť jediným dotykom.

 

Pre zaistenie maximálnej ochrany dopĺňa bezpečnostnú ponuku modelu Jeep® Renegade tiež systém varovania pred čelným nárazom Plus s aktívnym núdzovým brzdením (štandard modelu Limited), adaptívny tempomat, monitoring mŕtveho uhla a detekcia kríženia dráhy za vozidlom.

 

 

Turín, 22. júna 2018

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor