19 November 2015

Jeep® a program Autonomy v národnom parku Maremma

 

Dobrodružstvo v tesnom kontakte s prírodou v jednej z najkrajších oblastí Toskánska prežilo osem mladých handicapovaných mužov. Ich spoločníkmi boli kultové modely Jeep® Wrangler a mnohonásobne ocenené modely Jeep® Renegade.

 

September 2015: akcia Jeep® Off-Road 2015 organizovaná skupinou FCA v rámci programu Autonomy poskytla niekoľkých dobrodruhom nezabudnuteľný zážitok. Podieľala sa na ňom tiež značka Jeep® a turínske viacúčelové centrum Mirafiori Motor Village, ktoré zapožičalo štyri kultové modely Wrangler a dva exempláre mnohonásobne oceneného modelu Renegade.

 

Šesť vozidiel Jeep® prepravovalo osem mladých mužov so zdravotným postihnutím a sprevádzalo ich na dobrodružnej ceste v tesnom kontakte s nepoškvrnenou prírodou jednej z najkrajších častí Toskánska, prírodného parku Maremma. Tento nádherný park vznikol v roku 1975 na ploche 100 kilometrov štvorcových a zahŕňa rôznorodú krajinu: zalesnené stráne, kroviny, piesočné alebo útesmi lemované pobrežie a vnútrozemské planiny, ktoré sú domovom divokých koní.

 

Osem mladých účastníkov riadilo šesť vozidiel Jeep® vo veľmi rôznorodom teréne preskúmavalo tieto scenérie a riešilo rôzne výzvy, ako zriadenie tábora, prespávanie v stanoch a stravovanie sa u táboráku, a to všetko tým najjednoduchším spôsobom, avšak bez fyzického nebezpečenstva. Toto úžasné dobrodružstvo prežili spolu s tímami spoločností Freewhite (amatérske športové združenie zo Sestriere, s ktorým Autonomy spolupracuje už od roku 2007) a Asso Xdrive (technika jazdy na ceste a v teréne).

 

Modely Renegade a Wrangler, ktoré sa podieľali na akcii Jeep® Off Road 2015, sú preukázateľne najlepšie vo svojich kategóriách v zmysle výkonu, účinnosti i off-roadových schopností. Práve vďaka ich vlastnostiam je možné prekonať aj tie najťažšie jazdné prekážky.

Rovnaké odhodlanie preukázalo pri prekonávaní problémov a predsudkov tiež týchto osem mužov. Dokázali, že hoci sú ich pohybové schopnosti v niečom obmedzené, môžu vďaka svojmu odhodlaniu pokoriť rovnako ťažké prekážky.

 

Počas tohto dobrodružného týždňa vznikol krátky film, ktorý prostredníctvom rozhovorov zachytáva ich dojmy z tohto veľmi ojedinelého dobrodružstva. Ich presvedčenie a odvaha boli natoľko silné, že pokorili aj tie najťažšie prekážky v duchu značky Jeep. Video si môžete pozrieť na kanáli YouTube a na internetových stránkach Autonomy.

 

Akcia v Toskánsku sa konala za prispenia niekoľkých ďalších partnerov, spoločnosti Ferrino, dlhodobého turínskeho výrobcu vybavenia pre kemping a zariadenia pre pobyt v prírode, a spoločnosti Coloplast, svetového lídra v oblasti produktov a služieb pre uľahčenie života ľudí s rôznymi druhmi postihnutia.

 

Je potrebné zdôrazniť, že akcia Jeep® Off-Road 2015 je prirodzeným vývojom projektu Autonomy s názvom „Off-Road on the Olympic and Paralympic Mountains". Tento projekt prebieha v posledných troch rokoch a skupinám mladých ľudí s postihnutím ponúka možnosť spojenia s prírodou v miestach, kde sa v roku 1997 konali majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní a rad ďalších závodov v rámci olympijských a paralympijských hier v Turíne v roku 2003.

 

FCA Autonomy, skutočný a hmatateľný medzinárodný program

Od roku 1995 sa program Autonomy denne venuje osobám so zhoršenou pohyblivosťou. Robí tak pomocou úprav vozidiel skupiny FCA pre zdravotne postihnutých vodičov alebo cestujúcich a tiež sponzorstvom súvisiacich športov a aktivít. Konceptom tejto iniciatívy je zaistiť mobilitu všetkým, a to nielen z morálneho, ľudského dôvodu, ale tiež s ohľadom na ekonomický a kultúrny vývoj spoločnosti. Pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu pripravuje technické riešenia, ktoré im poskytnú slobodu mobility - individuálne alebo kolektívne - bez akéhokoľvek obmedzenia. Autonomy program je ale tiež v súlade so základným poslaním akéhokoľvek podnikania, a to pôsobiť na trhu, dodržiavať ekonomickú logiku a pritom uspokojovať ľudské potreby. Potreby všetkých zákazníkov.

 

Turín, 19. novembra 2015.

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor