14 Január 2019

Ducato bolo už po dvanásty krát za sebou zvolené Najlepším základom pre obytné vozidlá

 

  • Čitatelia nemeckého magazínu Promobil zvolili Ducato Najlepším základom pre obytné vozidlá roka 2019, čo opäť potvrdzuje jeho vedúce postavenie v segmente obytných vozidiel.
  • Ducato pokračuje vo svojej dominancii na európskom trhu s obytnými vozidlami, kde 3 zo 4 predaných obytných vozidiel sú postavené na základu Ducato.
  • Ducato je vyrábané v továrni Sevel bez prestávky od roku 1981 a v posledných desiatich rokoch si ho zvolilo ako základ svojho obytného vozidla viac ako 500 000 európskych rodín.

 

Ducato pokračuje vo svojej neprerušenej sérii medzinárodných ocenení a bez preháňania ho možno označiť za hrdinu radu Fiat Professional. Už po dvanásty krát za sebou bolo zvolené Najlepším základom pre obytné vozidlo, pričom porazilo rad veľmi rešpektovaných konkurentov. Toto ocenenie mu udelili čitatelia nemeckého odborného magazínu Promobil, ktorý je už vyše 25 rokov považovaný za barometer trendov v oblasti obytných vozidiel.

Toto posledné ocenenie opäť potvrdzuje dôveru zákazníkov v model Ducato, čoby ideálny základ pre obytné vozidlá, čo z neho robí dokonalý príklad celosvetového úspechu talianskej produkcie. Jedná sa o jediný základ vytvorený špeciálne pre sektor obytných vozidiel, ktorý zaznamenáva veľmi rýchly rast. Registrácie v segmente zaznamenali v roku 2018 nárast oproti predchádzajúcemu roku o 10%, čo je jasným dôkazom toho, že obytné vozidlo je stále častejšie volené ako prostriedok pre zmenu životného štýlu, nie len ako vozidlo pre dovolenky. To znamená, že zákazníci ho považujú za prostriedok prinášajúci slobodu, predovšetkým čo sa týka slobody voľby ísť kamkoľvek a kedykoľvek.

Ducato je vyrábané v talianskej továrni Sevel vo Val di Sangro, najväčšej továrni na ľahké úžitkové vozidlá v Európe. Továreň Sevel sa môže pochváliť striebornou medailou v rámci World Class Manufacturing a jej plocha zaberá vyše 1 200 000 m2. V roku 2018 zišlo z výrobných liniek továrne Sevel cez 297 000 vozidiel, čo predstavuje ďalšie pokorenie svojho vlastného rekordu a nárast v posledných šiestich rokoch vo výške 46%. Tento úspech pramení z 37letých skúseností. Od roku 1981 sa víťazné vlastnosti zdokonaľovali a z Ducata sa stalo skutočné meradlo nových trendov. Vozidlo je produkované vo viac ako 13 000 variantoch a predávané na viac ako 80 trhoch sveta. Jedná sa o globálny model a meradlo svojej kategórie. Základ pre obytné vozidlá Ducato bol navrhnutý v spolupráci s poprednými európskymi výrobcami nadstavieb, vďaka čomu ponúka najlepší integrovaný základ a riešenia pre život.

 

Tridsať sedem rokov úspechov

Pred tridsiatimi siedmimi rokmi znamenalo Ducato skutočnú revolúciu v segmente ľahkých úžitkových vozidiel a toto postavenie si zachováva dodnes. Súčasná, v poradí už šiesta generácia sa môže pochváliť najvyššou užitočnou hmotnosťou v oblasti obytných vozidiel. Výnimočne dobre vyvážené šasi a špecifické zavesenie kolies pre obytné dodávky zabezpečujú bezpečné a dynamické správanie na všetkých typoch vozoviek. Široká škála prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti potom poskytuje rodinám pokoj na duši, avšak bez najmenšieho kompromisu v zmysle komfortu.

Dnes sú tri zo štyroch predaných obytných vozidiel v Európe postavené na báze Ducata. V posledných desiatich rokoch si Ducato zvolilo ako základ svojho obytného vozidla 500 000 európskych rodín. Toto postavenie odráža schopnosť bestselleru značky Fiat Professional neustále prinášať nové riešenia a od samého počiatku predvídať potreby užívateľov. Už prvý základ na báze Ducata predstavoval z technického hľadiska veľmi významný krok vpred, najmä čo sa týka prispôsobivosti špecifickým potrebám rekreačných vozidiel. Zaviedol pohon predných kolies a priečne umiestnený motor pre maximálnu využiteľnosť priestoru za kabínou. Generáciu za generáciou predstavovalo Ducato ďalšie a ďalšie inovácie zamerané na zlepšenie rekreačných vozidiel v zmysle prestavieb a užívateľskej ústretovosti. Základ pre obytné vozidlá Ducato sa neustále vyvíjal, a to aj za prispenia najvýznamnejších výrobcov obytných vozidiel. Jeho šasi bolo stále nižšie a ľahšie, rozchod širší, kabína sa stávala praktickejšou a jej kvádrový tvar ponúkal veľké spektrum využitia. Ducato ponúkalo stále lepšie proporcie a priaznivý pomer medzi vonkajšími rozmermi a využiteľným priestorom. Ducato ponúkalo vždy značnú modularitu, skvelú ovládateľnosť a všestrannosť. Za úspechom Ducata stojí kopa nepretržitých inovácií (ako napríklad otočné kapitánske kreslo) zameraných na zlepšenie kvality pobytu na palube.

 

Líder v oblasti slobody

Fiat Professional sľubuje zákazníkom slobodu, čo znamená, že bude vždy po ruke pri riešení akéhokoľvek problému, ktorý ich počas dovolenky môže stretnúť. Lídrom je predovšetkým preto, že jeho súčasná ponuka, a to nielen v zmysle produktu, ale aj špecifických služieb pre svet obytných vozidiel, je jedinečná a na trhu bezkonkurenčná. Veľmi dôležitá je aj schopnosť načúvať zákazníkom - počínajúc starostlivosťou o zákazníka a končiac dielňami Fiat Professional -, čo znamená, že značka je schopná efektívne reagovať na aktuálne potreby zákazníkov a vopred plánovať tie budúce.

Základným princípom je, že každý, kto si kúpi obytné vozidlo, si kupuje nielen vozidlo, ale aj dovolenku. Preto koncepcia služieb nekončí asistenciou pre produkt, ale zahŕňa aj starostlivosť o zákazníkov počas dovolenky. Konkrétne sa jedná o komplexnú špecializovanú sieť rozmiestnenú na obľúbených trasách, špecializované Centrum starostlivosti o zákazníkov schopné zodpovedať všetky otázky a cestnú asistenciu pripravenú vyraziť do akcie po celej Európe aj mimo ňu.

24 hodín denne a sedem dní v týždni môžu majitelia obytných vozidiel kontaktovať špecializované Centrum starostlivosti o zákazníkov a hovoriť s jedným z dvadsiatich vyslancov značky Fiat Camper. Poslaním týchto vyslancov je čo najrýchlejšie vyriešiť problém zákazníka, prepojiť a koordinovať všetky zúčastnené oddelenia a nepretržite udržiavať dialóg založený na porozumení a odbornosti. Preto všetci členovia tímu prechádzajú počas celého roka radom školení a zúčastňujú sa aj hlavných európskych výstav v sektore, vďaka čomu získavajú poznatky zo sveta obytných vozidiel aj ich užívateľov.

Starostlivosť o zákazníkov je stále viac prepojená s prácou asistenčných služieb a dielní. Všetci majitelia obytných vozidiel sa môžu spoľahnúť na mobilnú dielňu schopnú pokryť 44 krajín a telefonickú podporu 7 dní v týždni a 24 hodín denne. Telefonická podpora slúži zákazníkom pre informácie o časoch opráv a postupoch a tiež ako aktívna podpora dielní pre odstraňovanie problémov a zabezpečenie rýchlej dodávky náhradných dielov.

K dispozícii je rovnako komplexný rad služieb šitých na mieru potrebám zákazníkov obytných vozidiel, počínajúc cenovo výhodnou predĺženou zárukou Maximum Care Camper (k dispozícii na vybraných trhoch), pokrývajúci všetky mechanické a elektrické súčasti Ducata s rôznymi dobami trvania. Užívatelia obytných vozidiel na báze Ducata sa môžu spoľahnúť na viac ako 6500 servisných centier Fiat Professional vybavených pre údržby a opravy základov Ducato, pričom 1800 z nich má štatút Fiat Camper Assistance.

Už niekoľko rokov značka Fiat Professional poskytuje cennú pomoc užívateľom obytných vozidiel, čo potvrdzuje aj každoročnou účasťou na desiatich popredných európskych výstavách. Ďalej ponúka špecializované internetové stránky www.fiatcamper.com, ktoré majú v priemere 86 000 návštev mesačne, facebookové stránky „Fiat Ducato Camper" s viac ako 60 000 priaznivcami, a od minulého roka aj úplne nové instagramové stránky FiatPro4RV. Okrem toho Fiat Professional venuje čas a prostriedky do neustáleho zlepšovania špecializovaných produktov a služieb vytvorených v spolupráci so značkou Mopar, ktorá sa špecializuje na služby, starostlivosť o zákazníka a náhradné diely a príslušenstvo značiek skupiny FCA.

 

Nová identita

Fiat Professional je lídrom v poskytovaní riešení vedúcich k slobodnému cestovaniu, pretože jeho produkty a služby zaručujú užívateľom maximálnu flexibilitu a slobodu. Jeho pozícia bola upevnená prostredníctvom rôznych aktivít a podujatí pri každom kontakte so zákazníkmi, od desiatky medzinárodných výstav, ktorých sa značka zúčastňuje, až po reklamu na 10 rôznych európskych trhoch.

Vlaňajší rok bol v tomto smere veľmi dôležitý, pretože vo vnútri značky Fiat Professional vznikla úplne nová identita „Fiat Professional For Recreational Vehicles", ktorej existencia bola oznámená na mnohých špecializovaných motoristických výstavách, počnúc výstavou v Düsseldorfe v auguste minulého roka. Vznik novej identity potvrdzuje vedúce postavenie v segmente obytných vozidiel a vysokú špecializáciu v danom odbore.

 

 

Turín, 14. januára 2019

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor